wtorek, 24 marca 2020

Zakupy internetowe w dobie koronawirusa.
W obecnej sytuacji pojawia się mnóstwo informacji i zmian, które wywracają nasze życie do góry nogami. Ale wszyscy chcemy być przede wszystkim bezpieczni.
Zmieniają się również zakupyinternetowe. Tutaj będę starała się na bieżąco informować o zmianach w przesyłkach kurierskich, pocztowych, paczkomatach, tak, aby te zawirowania nie stanowiły już tabu.

Poczta Polska
  1. Na dzień dzisiejszy zostały wstrzymane wszystkie przesyłki zagraniczne, zwłaszcza do i z krajów objętych Pandemią.
  2. Skrócone zostały godziny pracy poszczególnych placówek do max 6 godzin dziennie. Godziny pracy poszczególnych placówek możemy sprawdzić na stronie Poczty Polskiej.
  3. Poczta nie dostarcza przesyłek pod adresy objęte kwarantanną. Przesyłki w takie miejsca zostaną zmagazynowane przez Pocztę i można je będzie odebrać w ciągu 7 lub 14 dni od zakończenia tej kwarantanny.
INPOST - przesyłki kurierskie
  1. Przesyłki kurierskie są odbierane poprzez podanie kodu, który odbiorca dostanie na telefon komórkowy i/lub mail – nie podpisujemy przesyłek, aby zminimalizować kontakt z kurierem.
  2. Przesyłki, które nie zostaną doręczone w ciągu 2 prób doręczenie od razu wracają do nadawcy (do tej pory można je było odebrać z magazynu INPOST, teraz już nie)
  3. Nie ma oficjalnych informacji co z adresami objętymi kwarantanną, ale w sieci już pojawiły się głosy, ze kurierzy nie będą dostarczać przesyłek w takie miejsca.

Paczkomaty INPOST 

Z cała pewnością najbezpieczniejszy sposób odbioru zakupionych produktów
  1. Można ściągnąć aplikacje INPOST, która pozwoli otworzyć paczkomat bez dotykania panelu. Ważne, aby taka aplikację pobierać z oficjalnych serwisów - pamiętajmy, ze oszustów nie brakuje
  2. Jeśli nasz adres zostaje objęty kwarantanną, możemy komuś z znajomych, rodziny – przekazać kod, aby w naszym imieniu odebrał przesyłkę
  3. Ograniczeniem jest to, że przesyłka czeka w paczkomacie 48 godzin, a po tym czasie zostaje zwrócona do nadawcy (czyli też nie jest magazynowana przez INPOST)
DPD i DHL
Na dziś dzień nie mam żadnych informacji o zmianach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz